Партнерство з батьками заради майбутнього дітей

  • Проєкт «Партнерство з батьками заради майбутнього дітей»


  • Мета проєкту: популяризація закладів дошкільної освіти; підвищення рівня батьківської компетентності та формування партнерських відносин; налагодження «розумної взаємодії» педагогічних працівників і батьків як один із кроків до розвитку та виховання успішних дошкільнят; активне залучення родин до участі в освітньому процесі; формування у батьків відповідального та усвідомленого ставлення до батьківства, що є передумовою зміцнення сім’ї та реального захисту прав дітей.
  • ·              впровадження нових цифрових технологій в освітній процес ЗДО з дітьми старшого дошкільного віку, що сприяє втіленню всіх концептів Державного стандарту дошкільної освіти та чинних освітніх програм розвитку дитини дошкільного віку;

    ·              підвищення мотивації, формування та поглиблення уявлень про навколишній світ, базових вмінь та навичок критично мислити;

    ·              формування основ компетентнісної діяльності;

    ·              забезпечення рівних можливостей отримання якісної освіти.

    Реалізація Проєкту: Синергія партнерства з батьками заради майбутнього дітей
    Всеукраїнська онлайн-система освіти та піклування за дітьми раннього та дошкільного віку Mr.Leader пропонує батькам цікаві активності для малюків віком від 2 до 6 років
    Mr.Leader Day для дітей 2-3 років. Команда фахівців спланувала тематичний день «Що можна побачити вночі на небі?». У межах заходу діти дізнаються про об’єкти природи в нічному небі, зроблять аплікацію «Місяць», кольорові зірки з тіста та комету із гофрованого паперу.
    Mr.Leader Day для дітей 3-4 років. Фахівці підготували тематичний день «Плодові дерева», протягом якого діти послухають вірш, порахують фрукти і ягоди, познайомляться із правилами догляду за фруктовими деревами та зроблять горіхове дерево.
    Для дітей 4-5 років автори пропонують тематичний день «Гори та вулкани», під час якого діти намалюють гірську систему з використанням геометричних фігур, дізнаються, як утворюються гори та зроблять їх з яєчного лотка, а також вулкан із паперу та піску.
    Mr.Leader Day 5-6 років. Для дітей підготували тематичний день «Кругообіг води в природі». Маленькі ЧОМУчки ліпитимуть молекули води, розглядатимуть пізнавальні ілюстрації, зроблять схему кругообігу води, познайомляться з дослідженням про вплив негативних емоцій і слів на кристали води.
    Зареєструватися на навчання можна за посиланням https://mr-leader.com/ua/programa-mrleader.

    Більше інформації в телеграм-каналі Mr.Leader https://t.me/mrleader_brand.
  • Прогнозований результат проєкту:

  • реалізації Проєкту

ІНСТРУКЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ, ЯК ПРОЙТИ ПОВТОРНЕ КОМПЛЕКСНЕ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ РОЗВИТКУ ДИТИНИ

Інструкція для батьків (інших законних представників) дітей, що мають особливі освітні потреби, та перебувають за кордоном, доступна за посиланням. Також Міністерство освіти і науки підготувало покрокову інструкцію для батьків (інших законних представників) дітей, які не мають висновку ІРЦ і перебувають на тимчасово окупованій території (посилання).

  • МОБІЛЬНИЙ ДОДАТОК BEBBO, ЯКИЙ ДОПОМАГАЄ БАТЬКАМ
    ПІКЛУВАТИСЯ ПРО ДІТЕЙ ПІД ЧАС ВІЙНИ 

    Мобільний додаток Bebbo створено для підтримки батьків та осіб, які доглядають за дітьми віком від 0 до 6 років. Він містить необхідні матеріали та інструменти, що допоможуть дорослим стежити за здоров’ям та розвитком дітей.

  • БАЗА ЗНАНЬ «СПІЛЬНОТЕКА» МІСТИТЬ КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ
    ВИХОВАТЕЛІВ ТА БАТЬКІВ

    «Спільнотека» – новий помічник для вчителів і вихователів. Це база знань з навчальними та розвивальними матеріалами, яка допоможе організувати та урізноманітнити освітній процес. На сайті педагоги знайдуть освітні мультфільми, комікси, розмальовки, брошури та інші електронні та друковані матеріали з тем безпеки, харчування, здоров’я та гігієни для дітей віком 3-6 років. Їх можна використовувати в електронному форматі або роздрукувати.

  • ЯК ГОВОРИТИ ДІТЯМ ПРО ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ
  • Експерти ЮНІСЕФ підготували прості поради для батьків та педагогів, як розповісти дітям про вибухонебезпечні предмети та касетні боєприпаси.

    6 ПОРАД, ЯК БАТЬКАМ ВІДНОВИТИ РІВНОВАГУ

    Інформація стане у пригоді дорослим, які відчувають стрес. Дотримуючись цих порад, вони зможуть повернути собі рівновагу та відновити ресурс на підтримку своєї дитини.

  • МОБІЛЬНИЙ ДОДАТОК BEBBO, ЯКИЙ ДОПОМАГАЄ БАТЬКАМ
    ПІКЛУВАТИСЯ ПРО ДІТЕЙ ПІД ЧАС ВІЙНИ
     

    Мобільний додаток Bebbo створено для підтримки батьків та осіб, які доглядають за дітьми віком від 0 до 6 років. Він містить необхідні матеріали та інструменти, що допоможуть дорослим стежити за здоров’ям та розвитком дітей.

    Український ЮТУБ для дітей: 15 крутих блогів українською мовою

    Доповнюємо перелік bit.ly/3igkrqZ для поціновувачів мультиків і дитячих пісень:
    ➡ «Hey kids» – якісні відео з 3D-анімацією й музикою, яка подобається дітям bit.ly/3ErjYwu;
    ➡ «Телекомпанія Малятко ТВ» – офіційний канал телекомпанії презентує улюблені пісні дітей bit.ly/3jMQ7VT;
    ➡ «Телеканал Плюс Плюс» – розважально-пізнавальний канал для сімей із дітьми дошкільного та шкільного віку bit.ly/3rBmQ4K.

  • НОВІ ВИПУСКИ ДИТЯЧОГО ОНЛАЙН-САДОЧКА НУМО

Дитячий онлайн-садок НУМО – це відеозаняття для дітей віком від 3 до 6 років. Ініціатива допоможе батькам зайняти дитину пізнавальними та розвивальними активностями і, наскільки це можливо, відволікти від війни. Нові випуску садочка доступні до перегляду на YouTube-каналах МОН та ЮНІСЕФ і на платформі MEGOGO.

«ПІДТРИМАЙ ДИТИНУ»: Telegram-КАНАЛ,
ЯКИЙ СТВОРЕНО З ТУРБОТОЮ ПРО БАТЬКІВ І ДІТЕЙ

Як психологічно допомогти дитині під час війни? Як впоратися з тривогою в укритті? Педагоги та дитячі психологи за підтримки Міністерства освіти і науки публікують актуальну інформацію у телеграм-каналі «Підтримай дитину». Шукайте прості рекомендації, ігри та вправи для розвитку, які можна виконувати у сховищі, вдома чи під час евакуації. 

ПОСІБНИК «РОЗМОВИ ПРО ВІЙНУ» ДЛЯ БАТЬКІВ І ОПІКУНІВ ДІТЕЙ

Українські діти та підлітки під час війни потребують особливої уваги батьків і опікунів, щоб отримувати зрозумілу інформацію про події навколо. Асоціація психологів Португалії на допомогу дорослим підготувала посібник «Розмови про війну» українською мовою.

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ – СЕРІЯ ВІДЕО ДЛЯ ДОШКІЛЬНЯТ
    Особиста безпека, межі, дозволені та заборонені дії, взаємодія з дорослими – усі ці теми стосуються безпеки і їх варто обговорювати з дітьми із найменшого віку. Дошкільнята мають знати, які існують правила безпеки вдома, в дитсадку, а також на вулиці чи в інших публічних місцях. Малечі необхідно пояснити, що таке хороші та погані дотики і до кого вони можуть звернутись в разі загрози.     Допомогти у такій розмові можуть короткі ролики для дошкільнят від МБО «Служба порятунку дітей». Переглядайте їх тут (https://savechild.com.ua/4-7?fbclid=IwAR0OQc0ETY_Deb6Pu7WoBQ9529KuhN-rCdJi4QRuV5YBxkMvEE_mlRdjJm0) та обговорюйте разом із малечею.
ДОБІРКА ПРОСТИХ ІГОР ДЛЯ МАЛЕЧІ

Команда підтримки реформ МОН підготувала добірку простих ігор для малечі, адже під час війни особливу увагу необхідно приділяти психічному здоров’ю та піклуванню про близьких. Пропонуємо ознайомитися з ідеями, втілення яких не потребує наявності іграшок або інших спеціальних аксесуарів.

7 ПОРАД, ЯК ПІДТРИМАТИ ДИТИНУ В ДОРОЗІ

Поради для батьків від UNICEF щодо того, як допомогти дитині перенести примусове переміщення.

ЧИМ ЗАЙНЯТИ ДИТИНУ В НАДЗВИЧАЙНІЙ СИТУАЦІЇ

Буклет від UNICEF містить розмальовки та ігри, в які легко грати будь-де. Такі активності допоможуть відволіктися від стресової ситуації, навчитися конструктивно переживати емоції та розвивати комунікативні навички.

ЯК СПАКУВАТИ «АНТИТРИВОЖНУ ВАЛІЗКУ» ДЛЯ МАЛЕЧІ

Команда підтримки реформ МОН підготувала прості поради про пакування «антитривожної» валізки. Її можна взяти з собою в укриття чи в евакуацію, вона допоможе якісно провести час з дитиною, заспокоїти її та відволікти від подій навколо.

Найголовніша допомога дорослих дітям під час воєнної кризи


  Найголовніша допомога дорослих дітям під час воєнної кризи - від професіоналів-психологів і батьків, вдома і в бомбосховищі - бавитися в ігри в безпечному місці!
        Поради сьогоднішні від Аlex Galchinski, ізраїльського психолога:
- найкраща гра «Морський бій», дає шалене відчуття контролю над ситуацією, дає змогу виразити власні почуття;
- рухливі ігри із вираженням агресії («Городки», руйнування башти і т.п.)
- «Тетріс» та подібні, які дозволяють вибудовувати порядок у зовнішіх рухах та в голові, думках;
- кричати сильно різні емоційні слова і -!!!- матюкатися (це дуже подобається дітям, можете зробити неочікувано відкриття, що вони багато знають!; добре це працює в роботі психолога).
Криза 3-х років. 7 корекційних ігор в допомогу батькам

Трирічна дитина переживає становлення маленької особистості. Цей етап болісно переживає не тільки вона сама, але і батьки, які губляться в здогадах, чим допомогти своєму чаду в цій ситуації. І хоча капризи трирічних діток часто виводять батьків з себе, цей період обов’язково повинен бути в житті вашої дитини, адже саме в цей період в дитині виникає прагнення до самостійності і прояву сили волі. Відсутність будь-яких проявів кризи трьох років може бути сигналом затримки розвитку дитини, тому зустрічайте цей вік з радістю: малюк стає самостійним.

На етапі кризи трьох років важливо зловити золоту серединку між вседозволеністю і тотальною забороною всього. Допомогти впоратися з кризою трьох років і направити виховання малюка в потрібне русло допоможуть сюжетні ігри.


Платформа  НУМО для розвитку дошкільників






Цікаві завдання для дошкільнят
старшого віку
 «Підготовка дошкільників старшого віку до школи»
ПОДРОБНЕЕ






Немає коментарів:

Дописати коментар